• Kategorie
  • Szukaj
  • Higiena analna

Dlaczego higiena analna jest ważna? Seks analny to niezwykle popularna forma aktywności seksualnej. Niestety większość osób preferujących intymne zabawy tego typu nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie ryzyko niesie za sobą brak podstawowej higieny w czasie penetracji odbytu. Choroby, zakażenia, uczulenia, dolegliwości bólowe, frustracja spowodowana niedostatkiem satysfakcji. Każdy stosunek analny wymaga odpowiednich zabiegów, które ograniczą wystąpienie działań niepożądanych i podniosą jego jakość, komfort oraz wygodę.

Seks analny – lewatywa czy prysznic?

Z założenia odbytnica jest pusta. Regularne wypróżnianie sprawia, że w końcowym odcinku przewodu pokarmowego nic nie zostaje, dlatego seks analny bez wcześniejszej lewatywy nie powinien stanowić większego problemu. Oczyszczenie odbytu znacząco wpłynie jednak na komfort psychiczny obojga partnerów biorących udział w stosunku. Odpowiednio przeprowadzone usunie z odbytnicy nieliczne zalegające grudki.

Jak oczyścić końcowy odcinek układu pokarmowego przed seksem analnym? Lewatywa to najpopularniejsza, a zarazem najpowszechniejsza metoda sprzyjająca utrzymaniu odpowiedniej higieny w czasie tego typu aktywności seksualnej.

Praktyczna gruszka, zaopatrzona w wygodną końcówkę w połączeniu z wodą i mydłem lub specjalną mieszanką ziół pozwala dokładnie i bezboleśnie wyczyścić odbyt, zarówno pod prysznicem lub w wannie, jak i w toalecie. Dla tych, którzy uprawiają seks analny znacznie częściej niż od święta – regularne przygotowywanie lewatywy może być trochę męczące.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie więc prysznic ze specjalną końcówką, tzw. prysznic analny – gadżet przytwierdzany bezpośrednio do kranu (w formie węża z odpowiednią końcówką) lub do klasycznego węża prysznicowego (jako sama końcówka).

Końcówkę należy włożyć bezpośrednio do odbytu. Delikatny, cienki strumień letniej wody pozwala oczyścić intymne miejsca dokładnie w taki sam sposób jak lewatywa, jednak bez wymuszenia na użytkowniku dodatkowych przygotowań.

Zalety lubrykantów analnych

W kwestii higieny intymnej nie sposób wspomnieć o specyfikach rozluźniających oraz nawilżających. Na szczególną uwagę wśród nich zasługują żele, kremy oraz lubrykanty, mające wiele zalet.

  • Żel analny to produkt, który rozluźnia mięśnie odbytu, niwelując tym samym ryzyko odczuwania bólu w czasie seksu.

  • Lubrykant analny niejedno ma imię, dlatego niektóre z nich dodatkowo nawilżają okolice odbytu, wpływając tym samym na poślizg.

  • Wysokiej jakości żel analny zapewnia efekt wybielenia.

  • Większość produktów analnych zwiększa higienę okolic intymnych, wzmacniając przy tym delikatną skórę w okolicach odbytu.

Wiele specyfików analnych doskonale nadaje się do masażu – w szczególności żele zapachowe. Odpowiednio stosowane lubrykanty zwiększają przyjemność, ograniczając jednocześnie ból i dyskomfort związany ze stosunkiem seksualnym.

  • Warunkowy dostęp do sklepu

       Sklep ABC fantazji
      Dla osób pełnoletnich.
  Czy masz ukończone 18 lat.