Czy życie seksualne Polaków jest udane? Kwestia ta nurtuje tym bardziej, że od ponad półtora roku żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Ramię w ramię z pandemią, co chwila izolowani od reszty społeczeństwa, próbujemy stawić czoła codzienności.
Jak pokazują ostatnie badania, 19% Polaków ocenia swoje życie seksualne bardzo dobrze, 32% już tak mocno przekonanych nie jest i określa swoje pożycie raczej dobrze, 8% bardzo źle i 11% raczej źle.

Jak poprawić te wyniki, by do grupy zadowolonych z erotycznych zbliżeń dołączyło jak najwięcej osób?


Bliskość

Podpowiedzią mogą być wskazania samych respondentów. Zdaniem 61% Polaków bliskość jest ważniejsza od samego stosunku seksualnego. I owszem chodziło o bliskość cielesną, dotyk i przytulanie, ale przecież fizyczna bliskość jest zawsze wynikiem więzi emocjonalnej, zaufania, zrozumienia, partnerstwa. „Bo przecież, żeby kogoś trzymać za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć”.

A teraz przenieśmy tę bliskość do strefy seksu. Ten artykuł nie jest przecież o tym, by zastąpić seks przytulaniem i samą fizyczną obecnością. Bo umówmy się – na dłuższą metę to się nie sprawdzi. Jesteśmy istotami seksualnymi i warto przyjąć to do wiadomości, nie upatrując w tym niczego zdrożnego i wstydliwego. W przypadku seksu, cielesne zespolenie jest oczywiste, ale zastanówmy się jak można osiągnąć bliskość w relacji oddając się seksualnym rozkoszom z partnerem.

Gadżety erotyczne dla par

32% Polaków nigdy nie używała i nie zamierza używać gadżetów erotycznych. To całkiem sporo. Prawie 1/3 społeczeństwa nie widzi potrzeby lub jest przeciwna korzystaniu w sypialni z akcesoriów dla dorosłych. A szkoda, bo w sex zabawkach, zwłaszcza tych dla par, kryje się ogromny potencjał, by rozkosznie zamieszać w sypialni i zbliżyć do siebie kochanków.

Wiele osób będzie zachodzić teraz w głowę, jakim cudem sex zabawki są w stanie wzmocnić więź z partnerem. Jednak, gdy rozłożymy to zagadnienie na czynniki pierwsze, przestaniemy już tak mocno unosić brwi ze zdziwienia.

Strach przed byciem zastąpionym

Co prawda badań na temat tego, skąd bierze się spory opór Polaków przed korzystaniem z sex zabawek nie ma, ale wystarczy zgłębić nieco czeluści internetu, by odkryć, że w przypadku gadżetów erotycznych dla par to mężczyźni mają największy problem z ich korzystaniem. Rozumowanie mężczyzn jest proste – dlaczego niby mieliby używać jakichkolwiek zabawek dla dorosłych, skoro partnerka powinna potrzebować do seksualnego spełnienia tylko odpowiednio opanowanych przez partnera umiejętności i ewentualnie bogato obdarzonego przez naturę męskiego ciała.

Jak to bowiem najczęściej bywa, niechęć bierze się ze strachu i z niedostatecznie wysokiego poczucia własnej wartości. Skoro partnerka wychodzi z propozycją urozmaicenia seksu gadżetami erotycznymi, to bardzo często jest to dla mężczyzny sygnał, że jest niewystarczający. Dodatkowo u mężczyzn panuje przekonania, że gadżety erotyczne mogą ich zastąpić. Nie można przecież konkurować z „sex maszyną”.

Całe szczęście żadna z powyższych obaw nie odzwierciedla prawdy o wprowadzeniu akcesoriów erotycznych do sypialni.

Orgazm gap

Dosłownie rzecz ujmując, orgazm gap to różnica w ilości orgazmów osiąganych prze kobiety i mężczyzn. Biorąc pod uwagę wyniki badań, które Durex przeprowadzi w Holandii i Belgii, mowa jest raczej o przepaści, a nie zwykłej różnicy. Niemalże 75% kobiet nie przeżywa orgazmu podczas seksu z partnerem. W porównaniu z zaledwie 28% mężczyzn, którzy nie szczytują podczas seksu, wynik jest zatrważający. Nie oznacza to jednak, że partnerzy nie są wystarczający dla swoich partnerek.

Kobieca seksualność była tłamszona przez wieki. Trudno się zatem dziwić, że panie potrzebują więcej czasu na seksualną rozgrzewkę. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że u kobiet orgazm zaczyna się w głowie. Kobieta, by szczytować podczas stosunku musi oddać się w pełni chwili i przezwyciężyć gonitwę myśli, kłębiących się w jej głowie. Potrzebuje również odpowiednio rozbudowanej gry wstępnej i uważnej stymulacji uwzględniającej jej preferencje.

Dlatego, gdy kobieta proponuje skorzystać z gadżetów erotycznych podczas seksu, nie jest to wyraz niezadowolenia czy braku satysfakcji, a potrzeby dodatkowej stymulacji np. łechtaczki, która pozwala jej się zrelaksować i intensywniej przeżywać zbliżenie. Może to być również zwykła ciekawość i chęć wspólnego eksplorowania z partnerem swoich ciał i odkrywania ich tajemnic.

Takie propozycje wspólnych erotycznych eksperymentów powinny być raczej postrzegane jako wyraz zaufania, otwartość na dzielenie się z partnerem swoimi sekretami i chęć przeżycia razem nowych doświadczeń.

Jak wprowadzić gadżety erotyczne do sypialni, by wzmocnić więź z partnerem

Chęć użycia gadżetów erotycznych podczas seksu to wspaniały sposób na sprowokowanie rozmowy między kochankami. Niezależnie czy inicjatorem jest mężczyzna, czy kobieta, warto przedyskutować swój pomysł przed pójściem do łóżka.

Wyciągnięcie zabawki w trakcie stosunku, może przynieść przeciwny skutek i spowodować falę nieporozumień.

W trakcie rozmowy warto wyjaśnić swoje pobudki, otworzyć się przed partnerem/partnerką i opowiedzieć o swoich potrzebach seksualnych i fantazjach, a także dać przestrzeń drugiej stronie miłosnego tanga, by podzieliła się swoimi obawami.

Być może partner, będzie miał klasyczne obiekcje, o których była już mowa powyżej. Uspokojenie i wyprowadzenie go z błędu może okazać się oczyszczające nie tylko dla wspólnego seksu, ale i codziennej relacji.

Bycie otwartym, szczerym, wyrozumiałym i wspierającym to w tym przypadku klucz do sukcesu. W ten sposób buduje się zaufanie, które jest pięknym zalążkiem bliskości.

Gdy etap rozmowy jest już pomyślnie zakończony, pora przejść do kolejnego etapu – wyboru odpowiednich gadżetów erotycznych, z którego można uczynić niezwykle podniecającą grę wstępną.

Wspólne poszukiwania mogą niezwykle rozbudzić wyobraźnię partnerów, a przesyłane sobie wiadomości z nowymi propozycjami to świetny sposób zainicjowania kolejnej formy erotycznej zabawy – sextingu.

Jakich gadżetów erotycznych dla par używać

Choć każda sex zabawka, która jest używana wspólnie z partnerem może uchodzić za gadżet dla par, to na rynku istnieje wiele akcesoriów erotycznych specjalnie zaprojektowanych do wspólnego używania.

Namiętni kochankowie mają do wyboru masażery i wibratory dla par oraz pierścienie i nakładki dla dwojga, które urozmaicą klasyczne zbliżenie i pobudzą sfery erogenne partnerów, do których trudno byłoby im samym dotrzeć.

Również osoby, które pragną oddać się partnerowi/partnerce bez reszty i wkroczyć w nowy etap związku, przekazując pełnię kontroli nad swoim ciałem drugiej stronie seksualnych uniesień, mogą znaleźć coś dla siebie, spośród szerokiej oferty strap-on’ów.

Wibratory i masażery dla par

Zacznijmy od wibratorów dla par, bo jest to jeden z gadżetów najczęściej wybieranych przez kochanków. Sex zabawki tego typu posiadają kształt litery “C” lub “U” i są specjalnie zaprojektowane, by pieścić jednocześnie wnętrze pochwy i łechtaczkę oraz penisa partnera podczas stosunku.

Takiego maleństwa dodatkowo zwęża wejście do pochwy, co przekłada się na silniejsze doznania dla niej i dla niego.

Co ważne przy tego typu zabawach, nie musimy angażować rąk, by móc cieszyć się właściwościami akcesorium. Wibratory dla par są odpowiednio wyprofilowane, by nie wysuwały się podczas zbliżeń, co znacznie uprzyjemnia ich korzystanie.

A teraz prześledźmy krok po kroku, jak zamontować takie cacko. Wibratory dla par składają się z dwóch części. Mniejszą część, najczęściej posiadającą dodatkowe wypustki czy prążkowania, umieszcza się w pochwie.

To ona jest odpowiedzialna za ścisłe przyleganie do przedniej ściany, tak by masować i rozkosznie podrażniać punkt G - najczulsze z miejsc na mapie kobiecego ciała. Jeśli obawiacie się, że zabawka w środku będzie przeszkadzać Wam podczas stosunku, to niepotrzebnie!

Część dopochwowa jest niewielkich rozmiarów, a jej kształt odpowiednio spłaszczony. Wszystko po to, by penis bez problemu zmieścił się w środku, a użycie gadżetu uprzyjemniało, a nie utrudniało zbliżenie.

Dłuższa część przeznaczona jest natomiast do łechtaczki, do której ściśle przylega, traktując ją rozkosznymi wibracjami (tak jak w przypadku wibratora dla par Mini Romeo) lub niezwykle przyjemną funkcją ssania. Wibratory dla par posiadają dwa silniczki, po jednym na każdą z części, by dawać rozkosz podwójnie!

Podobnie działają masażery dla par, o ile przeznaczone są do takich samych rodzajów stymulacji (zobacz np. masażer Satisfyer Partner Plus).

Pierścienie i nakładki dla dwojga

Pierścienie na penisa to niepozorny gadżet erotyczny o wielkich możliwościach. Jak sama nazwa wskazuje kształtem przypomina pierścień, który nakładany jest na nasadę członka. Poprzez wibracje, masuje fallusa, jądra oraz kobiecą strefę intymną.

Bardzo często pierścienie posiadają dodatkowe właściwości stymulujące partnerów, jak np. wypustki, wibrujące bullety, prążki czy uszka masujące łechtaczkę, tak jak czyni to pierścień Smile Rabbit.

Ważnym jest, by odróżniać pierścienie dla par, stymulujące narządy intymne kochanków, od pierścieni erekcyjnych, których zadaniem jest przedłużenie wzwodu.

Zarówno do jednego, jak i drugiego typu gadżetu warto stosować lubrykanty, minimalizujące uczucie tarcia.

Strap-on’y

Strap-on to imitacja męskiego członka, najczęściej mocowana na uprzęży na biodra, która umożliwia penetrację w przypadku par homoseksualnych, ale nie tylko! Kochankowie, którzy pragną zaznać relacji dominująco - submisywnej, gdzie nie ma z góry określonej osoby dominującej podczas seksu, mogą przeżyć wyjątkowe chwile, które niesamowicie zbliżą ich do siebie, właśnie za pomocą strap-on’u.

Klasyczny strap-on, jak już była o tym mowa, mocowany jest na uprzęży, tak jak np. strap-on’ Lovetoy.
Istnieje również pokaźna grupa strap-on’ów podwójnych, tzw. strapless, które nie są mocowane na uprzęży, a idealne dopasowanie gwarantują im dwie końcówki, stymulujące obydwu partnerów. Przykład tego rodzaju gadżetu to rewelacyjny strap-on strapless Happy Rabbit.

Strap-on to również idealne wsparcie dla mężczyzn, którzy borykają się z problemem w osiągnięciu wzwodu, wczesnego wytrysku lub chcą zyskać kilka dodatkowych centymetrów.
W takim przypadku, strap’on, (tak jak np. ten od Realistixxx) posiada otwór w środku, by zmieścił się w nim naturalny członek.Warto zaprosić do sypialni gadżety erotyczne dla par, bo wraz z cielesną rozkoszą przynoszą satysfakcję z przełamania wstydu, otwarcia się na partnera/partnerkę, opowiedzenia o swoich erotycznych potrzebach czy obawach.

Bycie otwartym i szczerym zawsze popłaca, a w tym przypadku jest warunkiem niezbędnym, by w pełni móc cieszyć się seksem i wspólnym towarzystwem nie tylko w sypialni.