Pozycja na jeźdźca – wady i zalety


Pozycja na jeźdźca lub jak niektórzy wolą na kowbojkę to jedna z ulubionych pozycji Europejczyków. Za co pokochali ją sex partnerzy, jakie są jej wady i zalety dowiecie się poniżej! Nie należy jednak ograniczać się do suchych informacji.

Najlepiej przetestować pozycję na jeźdźca w zaciszu własnej sypialni i wyrobić sobie na jej temat własne zdanie.

Zachęcamy do jak najszerszego eksperymentowania w łóżku, bo tylko wtedy dowiemy się, co sprawia nam największą rozkosz! A o to przecież w seksie chodzi!

Jak wygląda pozycja na jeźdźca


W pozycji na jeźdźca mężczyzna leży na wznak, a kobieta, zwrócona twarzą do niego, usadawia się na nim tak, że stykają się genitaliami. Dzięki temu ułożeniu, to kobieta dominuje w czasie seksu i kontroluje szybkość, głębokość oraz sposób penetracji.

Oczywiście istnieją różne wariacje tego rodzaju pozycji. Jedną z nich jest „jeździec odwrócony”, kiedy to twarz kobiety zwrócona jest w przeciwną stronę, tj. ku stopom partnera.

Pozycja na jeźdźca - zalety


Pozycja na jeźdźca to wygodny sposób ułożenia ciała, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Korzyści wykraczają jednak poza samą wygodę. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Kobieca dominacja


Jeśli kobieta lubi przejmować kontrolę w czasie seksu, to pozycja na jeźdźca będzie dla niej idealna. Kobieta siedząca na mężczyźnie dominuje i decyduje nie tylko o intensywności, szybkości i głębokości penetracji, ale również o sposobie wykonywania ruchów frykcyjnych. Może więc dostosować styl poruszania się do własnych preferencji.

Kobieta w bieliźnie z kajdankami


Co ważne, pozycja na jeźdźca umożliwia kobiecie wykonywanie ruchów miednicą. Panie mogą więc wybrać nie tylko ruchy posuwiste, ale również po okręgu i na boki. W ten sposób, kobiecie łatwiej jest podążać za sygnałami swojego ciała, a co za tym idzie osiągać seksualne spełnienie.

To bowiem kobieta najlepiej wie, co sprawia jej największą przyjemność, które miejsce pobudzić i z jaką intensywnością.


Ta pozycja polecana jest również paniom, które nie mają dużego doświadczenia seksualnego i wciąż odkrywają swoje ciała. Dopiero eksperymentowanie w łóżku pozwoli odkryć schemat lub sposób pobudzenia prowadzący do orgazmu.

Łatwy dostęp do łechtaczki

Pozycja na kowbojkę stwarza całą paletę możliwości w zakresie stymulacji kobiecych punktów erogennych. Ręce partnerów są w tym przypadku wolne, więc mogą błądzić po całym ciele w poszukiwaniu najczulszych miejsc, które podatne są na pieszczoty.

Szczególnie istotny jest łatwy dostęp do łechtaczki, którą można stymulować zarówno palcami, jak również przy użyciu sex gadżetów. W tym przypadku, idealnie sprawdzą się masażery łechtaczki lub wibratory erotyczne.

Dla przyjemności obojga kochanków można również użyć wibrujących obręczy na penisa. Pozycja na jeźdźca umożliwia głęboką penetrację i ścisłe przyleganie waginy do członka.

Dzięki temu, w czasie ruchów frykcyjnych, kobieta może ocierać się kroczem o nasadę penisa i wibrujący ring, z taką częstotliwością i intensywnością, jakiej w danej chwili pragnie.


Pozycja na jeźdźca, a dokładniej jej odwrócona wersja, stwarza również możliwość do pobudzenia podczas seksu kobiecego punktu G.

Dzieje się tak, gdy penis wprowadzany jest do pochwy pod kątem około 90 stopni, a ewentualne odchylenia może skorygować partnerka, naprowadzając partnera na odpowiedni punkt.

Maksymalna intymność


W czasie seksu niezwykle ważna jest sfera emocjonalna. Czułe spojrzenia, namiętne pocałunki, szeptanie do ucha swoich pragnień to część, bez której niektórzy nie mogą i nie chcą się obejść.

Pozycja na jeźdźca umożliwia każdy przejaw czułości i bliskości, gdyż twarze kochanków są zwrócone do siebie, a ciała mogą oddalać i zbliżać się do siebie w szale erotycznych uniesień.

Najlepsza pozycja seksualna przy bólu kręgosłupa


Pora na przyziemny aspekt erotycznych zbliżeń. Każdego z nas dopadł kiedyś ból kręgosłupa czy tzw. zapalenie korzonków. W takich sytuacjach możliwości motoryczne ciała są mocno ograniczone.

Czy oznacza to, że do czasu wyzdrowienia jesteśmy skazani na wstrzemięźliwość seksualną? Całe szczęście nie! Z pomocą przychodzą różne pozycje seksualne, które pozwalają na takie ułożenia ciała i wykonywanie ruchów, które nie będą powodowały dolegliwości bólowych.

Przy czym pozycja na jeźdźca, przy dolegliwościach kręgosłupa, jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
Panie mogą bowiem samodzielnie decydować o zakresie ruchu miednicy, szybkości i intensywności penetracji, która nie prowokuje bólu, a panowie mogą odpocząć i nie przeciążać pleców (ważne jednak, by przy problemach z dolnym odcinkiem kręgosłupa, panowie wsunęli pod odcinek lędźwiowy niewielki, zwinięty w rulon ręczniczek).

Pozycja na jeźdźca - wady


Wszystko ma swoje wady i zalety. Podobnie jest z pozycjami seksualnymi, w tym pozycją na „kowbojkę”. Każdy z nas jest bowiem inny, ma inne upodobania i preferencje seksualne oraz potrzeby ciała. Dlatego wersja seksu na jeźdźca może nie wszystkim przypaść do gustu.

Wzmożona nieśmiałość/preferencja uległości

Kontakt twarzą w twarz może być dla niektórych kłopotliwy. Szczególnie przy pierwszych zbliżeniach oraz w przypadku osób, które są z natury nieśmiałe.

Nie każdy również lubi obserwować twarz partnera/partnerki podczas chwil rozkoszy lub wstydzi się własnych min i grymasów, które mimowolnie pojawiają się w czasie szczytowania.

Pozycja na jeźdźca może w takich przypadkach krępować i przeszkadzać w osiągnięciu erotycznego spełnienia.

Ponadto ten rodzaj pozycji nie przypadnie do gustu kobiecie, która preferuje uległość w czasie seksu lub mężczyźnie, który lubi dominować w łóżku.

Niewielkie przyrodzenie = słaba stymulacja


Rozmiar członka co do zasady nie ma znaczenia podczas seksu. Liczy się przede wszystkim technika!

Niestety, seks na jeźdźca może okazać się niewystarczająco obfity w silne doznania, jeśli mężczyzna jest mniej hojnie wyposażony przez naturę. Poradą nata dolegliwisć są środki na erekcje.


Dotyczy to zarówno kobiecych, jak i męskich odczuć. Zwłaszcza, że, gdy kobieta siedzi w rozkroku, jej pochwa bardziej się rozwiera, co zmniejsza cielesną uciechę dla niej i dla niego.
Polecamy dla kobiet środki obkurczające

Możliwe kontuzje


Seks na jeźdźca stwarza największe ryzyko (choć wciąż statystycznie bardzo rzadko występujące) uszkodzenia penisa. Dzieję się tak ze względu na brak kontroli mężczyzny (lub niewielki jej zakres) nad ruchami wykonywanymi przez kobiety w czasie seksu.

Dlatego odrobina uwagi zawsze jest wskazana, nawet podczas najbardziej namiętnych i szalonych erotycznych zabaw.


Pozycja na jeźdźca to świetny pomysł na urozmaicenie życia erotycznego. Ten sposób ułożenia ciał kochanków w czasie seksu stwarza ogromne możliwości. Zwłaszcza w zakresie dodatkowych, wzajemnych pieszczot kochanków.

Niczym nieskrępowane ręce partnerów mogą błądzić po ciele w poszukiwaniu nowych źródeł rozkoszy, również przy użyciu sex gadżetów. Odwiedź sklep erotyczny ABC fantazji i wybierz akcesorium, które maksymalnie zintensyfikuje doznania w czasie seksu!