Seks oralny to jedna z najpopularniejszych praktyk seksualnych, której ochoczo oddają się kobiety i mężczyźni, pary hetero i homoseksualne. Jedni upatrują w miłości fizycznej formy gry wstępnej, przygotowującej spragniona ciała do punktu kulminacyjnego zabawy.

Inni postrzegają seks oralny, jako formę seksualnego spełnienia w czystej postaci, kompletny akt, który nie stanowi wprowadzenia do dalszych etapów erotycznej gry, lecz sam w sobie jest kwintesencją seksualnej aktywności niosącej spełnienie.

Niezależnie od tego, jak postrzegamy miłość francuską, wiele par nie wyobraża sobie nocnych igraszek bez tego rodzaju erotycznych praktyk. Przyjrzyjmy się wiec zagadnieniu bliżej, by seks oralny nie skrywał przed nami żadnych tajemnic!

Co to jest seks oralny?


Seks oralny, inaczej zwany miłością francuską, to forma aktywności seksualnej polegającej na stymulacji narządów intymnych przy pomocy ust i języka. Ten rodzaj pieszczot jest jednym z najczęściej praktykowanych sposobów, by pobudzić seksualnie kobietę lub mężczyznę, a także doprowadzić ciało do orgazmu.
Popularność miłości francuskiej wynika z intensywności doznań, jakie ta forma stymulacji potrafi dostarczyć pieszczonej osobie. Naturalnie nawilżony język, który potrafi dotrzeć w każde, nawet trudno dostępne miejsce, jest świetnym narzędziem do erotycznej stymulacji wrażliwych na dotyk miejsc intymnych.

Dodatkowo, usta i jama ustna umożliwiają rozszerzenie repertuaru cielesnych pieszczot np. o intensywne ssanie, delikatne podgryzanie czy przyjemne wydmuchiwanie strumienia powietrza wprost na genitalia.

Rodzaje seksu oralnego

Miłość francuska może dotyczyć każdej ze stref intymnych ciała. Z tego powodu wyróżniamy różne rodzaje seksu oralnego:
  • fellatio – pobudzanie penisa za pomocą języka i ust,
  • cunnilingus - oralna stymulacja kobiecych narządów płciowych,
  • rimming/analingus – pieszczenie odbytu przy użyciu języka.

Jak pieścić oralnie partnera?

Na początku znajdź dogodną dla siebie pozycję, by podczas pieszczot było Ci wygodnie. Kochankowie najczęściej chwalą sobie pozycję, w której partner siada na krańcu łóżka, a partnerka na podłodze, pomiędzy jego nogami.

Zanim przejdziesz do właściwego seksu oralnego, warto intensywnie podniecić kochanka, delikatnie całując i błądząc językiem po okolicach genitaliów, np. po podbrzuszu, wewnętrznej stronie ud, kroczu. Następnie, delikatnie zacznij pieścić główkę penisa językiem
– żołądź to obszar członka, który jest szczególnie wrażliwy i podatny nawet na najsubtelniejsze pieszczoty.


W czasie fellatio każda technika stymulacji jest dozwolona. Można ssać członka, lizać na całej długości prącie, całować jądra, pieścić czubek penisa. Podczas miłości francuskiej warto również dodać dłonie, przesuwając nimi po członku w górę i w dół, odciągając i nasuwając napletek na żołądź. Szybkość i intensywność ruchów należy dobrać do preferencji kochanka. Ważne, by obserwować partnera, jak reaguje na danego rodzaju pieszczoty. Pojękiwania i inne odgłosy podniecenia wskażą Ci drogę!


Podczas miłości francuskiej warto wystrzegać się używania zębów. Najlepiej, gdy będą one delikatnie zakryte przez wargi, by nie podrażnić cienkiej skóry członka i wyjątkowo wrażliwych na dotyk miejsc, zwłaszcza żołędzia.


Dla wielu mężczyzn niezwykle podniecający jest finisz w ustach lub na konkretnej części ciała partnerki, np. piersiach czy pupie. Warto omówić wcześniej wspólne fantazje i ustalić granice, by pieszczoty odbywały się z poszanowaniem zasad obojga partnerów i stanowiły dobrą zabawę dla niej i dla niego.

Jak pieścić kobietę w czasie seksu oralnego?


Kobiety kochają grę wstępną! Tyczy się to również seksu oralnego. Pieszczoty warto zacząć od delikatnych pocałunków szyi, sutków, a następnie okolic miejsc intymnych – pośladków, brzucha, wewnętrznej strony ud. Pocałunki mogą przeplatać się z delikatnymi muśnięciami dłoni czy nawet klapsami – w zależności od preferencji partnerki.

Następnie można przejść do kwintesencji erotycznej zabawy, tj. pieszczot waginy. Warto wykonać kilka różnorodnych ruchów, by zorientować się, jakiego rodzaju stymulację preferuje partnerka. Niektóre kobiety cenią sobie głównie pieszczoty łechtaczki. Inne lubią dodatkowe urozmaicenia w postaci penetracji pochwy językiem czy przy pomocy palców.


Możesz delikatnie przygryzać wargi sromowe, mocno przyciskać język do pieszczonego fragmentu ciała lub przeciwnie – muskać je jedynie przy pomocy końcówki języka. Podobnie, jak w przypadku wykonywania fellatio, tak i przy cunnilingus kluczowa jest obserwacja reakcji partnerki.


Ważne jest również, by odczytywać subtelne podpowiedzi kochanki, poprzez zmiany ułożenia ciała, naprowadzające na obszar, który jest wyjątkowo wrażliwy na dotyk. Dla osób, które nie czują się pewnie w odczytywaniu ukrytych znaków, dobrym pomysłem jest zaproponowanie partnerce, by wyjaśniła lub pokazała, w jaki sposób chce i lubi być dotykana, co ją podnieca, a których ruchów warto unikać! To też może być element zabawy, który wzmoże podniecenie u obojga partnerów!

Jak urozmaicić seks oralny?

Życie intymne warto urozmaicać, by do sypialni nie wkradła się nuda. Dotyczy to również seksu oralnego, którego standardowa formuła może się w końcu wyczerpać. Warto wtedy zaprosić do sypialni gadżety erotyczne, które podkręcą temperaturę, zapewnią nowe doznania i zachwycą obojga partnerów. Do seksu oralnego świetnie sprawdzą się produkty, które nie tylko wspaniale pachną, ale i smakują np. lubrykanty smakowe, prezerwatywy smakowe lub specjalne żele do masażu penisa.

Nie warto przy oralnych zabawach sięgać po produkty z kuchni, jak np. bita śmietana czy rozpuszczona czekolada, gdyż cukier w nich zawarty, będąc pożywką dla bakterii, może powodować lub nasilać stany zapalane miejsc intymnych. W dodatku, tego typu produkty pozostawią kleistą powłokę, do której przyklejają się włosy i drobinki brudu, co nie nastraja pozytywnie do pieszczot oralnych. Śmiało można jednak eksperymentować z kostkami lodu, które dostarczą zupełnie nowych doznań i rozbudzą w kochankach chęć na więcej!


Na rynku dostępne są również specjalistyczne spraye rozluźniające gardło, które powstały z myślą o miłośniczkach tzw. „głębokiego gardła” oraz o osobach, których problemem w czasie fellatio jest odruch wymiotny. Do dyspozycji kochanków pozostaje również cała gama masażerów, stymulatorów łechtaczki, wibrujących jajeczek i pierścieni na penisa, które w połączeniu z pracą języka potrafią zdziałać cuda w sypialni!


Warto odwiedzić sex shop internetowy ABC fantazji i wybrać gadżet, który będzie najlepiej odpowiadał własnym preferencjom i erotycznym potrzebom!

Czy seks oralny jest bezpieczny?

Oceniając seks oralny pod kątem możliwości zajścia w ciąże, należy ocenić tę formę aktywności seksualnej jako bezpieczną. Jednakże, nie można zapomnieć, że podczas miłości francuskiej – tak samo jak w przypadku klasycznego zbliżenia – istnieje ryzyko przenoszenia chorób wenerycznych, takich jak np. chlamydia, rzeżączka, kiła czy zarażenia się m.in. wirusem HIV lub wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), będącego przyczyną m.in. raka gardła lub jamy ustnej. Oczywiście największe ryzyko dotyczy osób przygodnie uprawiających seks oralny bez zabezpieczenia. Dlatego, jeśli należysz do tej grupy osób, pamiętaj, by do fellatio używać prezerwatywy, a podczas cunnilingus stosować maskę oralną (można ją również zastąpić prezerwatywą z odciętą końcówką i rozcięciem wzdłuż jednego boku). W przypadku, gdy dojdzie już do ryzykownego zbliżenia, warto wykonać badania na wykrycie chorób wenerycznych, by mieć stuprocentową pewność, co do swego stanu zdrowia.

Seks oralny to wspaniała przygoda, która uczy partnerów, jak pieścić swoje ciała i doprowadzać je na szczyt rozkoszy. Nie bój się eksperymentować, stosować nowych technik stymulacji oraz zapraszać do sypialni gadżety erotyczne, a jeśli czegoś nie wiesz lub brak Ci pewności – bez obaw zapytaj partnera/partnerkę, czego potrzebuje, by osiągnąć seksualne spełnienie! I przede wszystkim, dbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej sex połówki!