To mit, że seks z wibratorem jest przeznaczony jedynie dla kobiet, w dodatku często samotnych. W obecnych czasach coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że wibrator to niezwykły gadżet erotyczny, do którego zadań nie należy zastąpienie w łóżku partnera, ale dostarczenie parze jeszcze większej przyjemności i rozrywki. Warto jednak wiedzieć, jak działa wibrator i w jaki sposób go używać, aby zapewnić sobie jak najlepsze doznania. Co więcej, nie bez znaczenia okazuje się również materiał, z którego powstał, a także to, czy zasilają go ładowarka, czy baterie. Poznając te wszystkie szczegóły, będzie nam dużo łatwiej wybrać gadżet, który sprosta wszelkim wymaganiom i stanie się idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Czym jest tak naprawdę wibrator i jak go używać?

Zastanawiając się, co to wibrator, wiele osób ma przed oczami gadżet służący jedynie do zaspokojenia seksualnego kobiet. Tymczasem okazuje się, że seks z wibratorem może stać się niezwykłym urozmaiceniem dla obojga partnerów i nie oznacza zastąpienia mężczyzny zabawką. Coraz częściej wykorzystuje się go jako pobudzający element gry wstępnej lub gadżet będący swego rodzaju przerywnikiem między jednym i drugim stosunkiem. Warto przy tym pamiętać, że mężczyzna po osiągnięciu orgazmu zazwyczaj potrzebuje dłuższej chwili przerwy niż partnerka. W takiej sytuacji wibrator w sypialni pomoże utrzymać namiętne uczucia i podniecenie, a także sprawi, że seks stanie się dużo bardziej intensywny.

Mimo to wymieniając, jak działa wibrator, nie sposób nie wspomnieć również o używaniu go w pojedynkę. Dla wielu kobiet seks i orgazm to bardzo skuteczny sposób na rozładowanie napięcia oraz odprężenie całego ciała po ciężkim dniu. Niestety współżycie z partnerem nie zawsze okazuje się możliwe w chwili, kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Wówczas idealnym rozwiązaniem okazują się gadżety erotyczne, które zapewniają przyjemność i pomagają również pozbyć się zbędnych nerwów. Warto poznać różne rodzaje wibratorów, aby wiedzieć, na który z nich się zdecydować i w jaki sposób go używać:

  • wibratory klasyczne – bardzo często poleca je się osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi gadżetami. Mają prosty, owalny kształt, który umożliwia nie tylko penetrację pochwy, ale równie dobrze sprawdza się podczas stymulacji miejsc erogennych. Niektóre wibratory mają również nieco zakrzywioną końcówkę – służy ona do pobudzenia punktu G odpowiedzialnego za kobiece wytryski,
  • wibratory łechtaczkowe – tego typu wibratory często są nazywane króliczkami ze względu na małą, zakrzywioną końcówkę, która służy do stymulacji łechtaczki. Mogą występować w formie nakładki na penisa, co będzie niezwykłym urozmaiceniem stosunku lub jako dodatkowa końcówka klasycznego wibratora,
  • wibratory analne – zyskują coraz większą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Niektóre z nich są skonstruowane w taki sposób, aby dodatkowo stymulować prostatę odpowiedzialną za wiele niezwykle intensywnych doznań. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, aby wibrator kończył się szerszą końcówką,
  • miniwibratory – zazwyczaj są tak małe, że bez trudu można schować je w kieszonce torebki czy plecaka. Niekiedy przypominają również kształtem szminkę czy tusz do rzęs. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju podróży. Ponadto mimo niewielkich rozmiarów często wyróżniają się dużą mocą i różnymi trybami wibrowania.

Dlaczego wybór odpowiedniego materiału wibratora jest taki ważny?

Decydując się na zakup takiego gadżetu jak wibrator, jak używać, to często jedno z pierwszych pytań, które pojawia się w głowach klientów sklepów erotycznych. Mimo to istotniejszą kwestią okazuje się wybór materiału, który będzie dla nas bezpieczny i trwały. Warto przy tym zwrócić uwagę na takie kwestie jak alergie, łatwość czyszczenia oraz wodoodporność. Bardzo często najlepszymi opiniami cieszą się wibratory wykonane z silikonu medycznego, tworzywa ABS czy ze szkła. Tego typu materiały zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i różnego rodzaju infekcji. Ponadto dużo prościej możemy zadbać o ich czystość. Dzięki temu dla wielu par okazują się lepszym rozwiązaniem niż wibratory wykonane z lateksu czy gumy. Z kolei osoby poszukujące wibratorów pod prysznic lub do kąpieli, docenią modele wodoodporne, które można zanurzać na określoną przez producenta głębokość.

Rozmiar wibratora oraz różne tryby wibrowania – w jaki sposób dopasować je do swoich potrzeb?

Używanie wibratora będzie dużo bardziej przyjemne i łatwe, jeśli dopasujemy gadżet do naszych wymagań oraz potrzeb. Wbrew pozorom rozmiar nie zawsze odgrywa największe znaczenie – istotny okazuje się przede wszystkim kształt, a także rodzaj wibracji. Zakrzywione wibratory stworzone z myślą o stymulacji punktu G niekiedy cechują się mniejszymi wymiarami. Dzięki temu ich końcówka może dotrzeć do miejsc, które są najbardziej wrażliwe. Ponadto na doświadczane przez nas doznania duży wpływ mają tryby wibrowania – im jest ich więcej, tym większa szansa, że wybierzemy najprzyjemniejsze wibracje.

W jaki sposób używać wibratora?

Na pytanie, jak używać wibratora, trudno znaleźć uniwersalną odpowiedź – bardzo dużo zależy od indywidualnych preferencji danej osoby, a także od jej dotychczasowych doświadczeń. Mimo to istnieje kilka wskazówek, które sprawdzają się niezależnie od tego, na jaki wibrator się zdecydujemy i w jaki sposób będziemy go używać. Jedną z najważniejszych kwestii, o których powinniśmy pamiętać, jest zrelaksowanie się oraz znalezienie chwili dla siebie bez żadnych zmartwień czy stresów. Nie warto także obawiać się, że używanie tego typu gadżetów może zostać źle odebrane – wibratory już od dawna przestają być tematem tabu i coraz więcej osób nie kryje się z tym, że ich używa. Niezależnie od tego, czy używamy wibratora podczas masturbacji, czy w trakcie zbliżenia z partnerem, powinniśmy także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu – lubrykant znacznie poprawi jakość odczuwalnych doznań, a także pomoże zapobiec podrażnieniom.