Miłość grecka ma różne oblicza i może zapewnić kochankom ekscytujące doznania na zupełnie innym poziomie. Zawsze jednak wymaga wcześniejszego przygotowania, a przede wszystkim zaufania do partnera. Zanim para przystąpi do eksperymentów z seksem analnym, dobrym pomysłem będzie zakup odpowiedniego gadżetu. W tej roli doskonale sprawdzi się korek analny. Do czego służy? Na początku do oswojenia strony pasywnej z pieszczotami odbytu, natomiast w późniejszych etapach do stymulacji tej strefy. Kiedy kochankowie zasmakują w greckiej miłości, mogą testować akcesoria w większym rozmiarze lub z dodatkowymi funkcjami (wibracja, pulsowanie, rowki, wypustki).

Jak używać i do czego służy korek analny?

Korek analny to podstawowy gadżet z szerokiej palety erotycznych zabawek używanych w seksie analnym. Posługują się nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przypomina nieco wibratory oraz dilda, ale zazwyczaj ma mniejsze gabaryty (w tym długość). Prócz tego cechuje go specyficzny stożkowy kształt, który ułatwia wsunięcie do odbytnicy. Korek lub inaczej zatyczka analna, to akcesorium wykonane z gładkich materiałów, od stali nierdzewnej przez szkło po silikon. Dzięki temu eliminuje się ryzyko uszkodzeń, urazów czy podrażnień nabłonka wyściełającego odbytnicę, o wiele delikatniejszego niż nabłonek pochwy.

Niezależnie od tego, w jakim charakterze wykorzystuje się korek analny (ozdoba lub stymulator), przed umieszczeniem go w odbytnicy potrzebny będzie lubrykant. W tradycyjnym seksie może być stosowany, ale nie jest niezbędny, natomiast amatorzy greckiej miłości powinni traktować ów środek niemal jak konieczność. Odpowiedni preparat nawilży delikatną, wrażliwą skórę w okolicach odbytu, co pozwoli na uniknięcie otarć, pęknięć, a przede wszystkim dyskomfortu.

Sprawdź również: Wibratory analne

Na sam początek łóżkowych igraszek przydatny będzie klasyczny korek o niedużych rozmiarach. Oprócz tego dobrym pomysłem może być zakup wariantu z pompką do nadmuchiwania. Pompowany korek analny to znakomita forma treningu przed rozpoczęciem współżycia. Wystarczy umiejętnie dopasować jego wielkość do swoich potrzeb, aby cieszyć się nowymi doznaniami. Z czasem, gdy nabierzemy apetytu na mocniejsze wrażenia, można zdecydować się na wersje z różnymi trybami wibracji, wyposażone w pilot do zdalnego sterowania.

Noszenie korka analnego na co dzień

Niektórzy pasjonaci seksu analnego nie rezygnują z przyjemności nawet po wyjściu z łóżka. Część miłośników greckiej miłości chętnie stosuje erotyczne akcesoria również w ciągu dnia. Dotyczy to m.in. korków czy zatyczek analnych, które przez większość doby znajdują się w odbytnicy, opuszczając ją jedynie na czas pobytu w toalecie czy w trakcie stosunku. Osoby, które chciałyby uatrakcyjnić w ten sposób swoje pożycie, powinny sięgać po gadżety wykonane z hipoalergicznych materiałów. Wielogodzinne noszenie korka analnego z nieodpowiedniego surowca może mieć poważne konsekwencje, dlatego tak ważne, aby wybrać taki, który nie wywoła reakcji alergicznej czy podrażnień.

Do codziennego stosowania nadaje się m.in. korek z aluminium, stali nierdzewnej bądź szkła. Warto pamiętać o tym, aby zamawiać artykuły erotyczne wyłącznie ze sprawdzonego źródła, ponadto nie brać pod uwagę własnoręcznego wytwarzania akcesoriów analnych.

Zatyczka analna jako biżuteria erotyczna

Nowoczesne produkty do ars amandi są dostępne w niezwykle urozmaiconej gamie. Można je kupić w różnych rozmiarach, kolorach oraz formach. Ci, którzy preferują standardowe zabawy, mają olbrzymi wybór klasycznych dodatków przeznaczonych do podkręcania atmosfery w sypialni. Z kolei osoby uwielbiające eksperymenty bez wahania sięgają po korki analne z ogonem, łączone w zestaw np. z kocimi uszami albo opcje w fantazyjnych kształtach potęgujących doznania. Wśród zatyczek, korków czy plugów proponowanych przez producentów z branży erotycznej można wymienić m.in. warianty z rowkami oraz korki kilkuczęściowe, złożone z coraz większych elementów.

Rosnącą popularnością cieszą się zatyczki z różnego typu ozdobami. Korek analny z diamentem w kształcie serduszka albo udekorowany okrągłym kryształem w jednym z kilkunastu kolorów podoba się nie tylko paniom. Takie gadżety z powodzeniem spełniają funkcję akcesorium dodającego pikanterii w sypialni, a także biżuterii erotycznej.

Korek analny do czego schować i jak czyścić?

Wiemy już, do czego służy korek analny i w jaki sposób można sprawiać nim sobie przyjemność. Warto jednak mieć świadomość, że poza samą rozkoszą znaczenie ma też higiena. Po każdorazowym użyciu przedmiotu trzeba go dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem, równie starannie osuszyć, a następnie umieścić w osobnym opakowaniu. Zazwyczaj wraz z korkiem w pudełku znajduje się specjalny satynowy woreczek, w którym należy go przechowywać.

W seksie analnym (czy każdym innym rodzaju współżycia) liczy się szczerość, otwartość, zaufanie oraz komfort własny i partnera. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy stawiamy pierwsze kroki w greckiej miłości, jak i wkraczania na kolejne etapy, na których pragniemy zdobywać nowe doświadczenia seksualne. Tylko od kochanków zależy, na co się zdecydują – czy dołączą do łóżkowych zabaw np. pompowany korek analny z funkcją wibrowania, czy w zupełności wystarczy im klasyczna zatyczka z aluminium.